بازسازی هتل هویزه اثر حسین بازقلعه و مهدی حسینی

طراحی داخلی، بازسازی مدرن، حس خوب آرامش و اقامت در یک مجموعه ی حرفه ای، استفاده از رنگ و شادابی در فضاهای هتل و از همه مهم‌تر رعایت مسائل پایداری هتل هویزه که یکی از زیرمجموعه های گروه هتل های کوثر و از مراکز مهم گردشگران، توریست ها و تجار ایرانی و خارجی است، از مهم‌ترین اهداف کارفرما و طراحان این پروژه بود. هتل هویزه که در مرکزی ترین نقطه‌ی تهران واقع شده است، در آستانه ی چهل سالگی خود با تاکید بر امکانات و نیروهای داخلی با دیدی نو در ارائه ی خدمات استاندارد مورد طراحی و بازسازی قرار گرفت.
عملیات بازسازی هتل از تاریخ 19 تیر ماه 1392 با انجام شش ماه مطالعات، تحقیقات مهندسی، معماری، تعیین استانداردها و رویه های مد نظر شروع شد که این عملیات مستلزم طراحی و ترسیم فرایند تخریب، تخلیه، طراحی، بازسازی، تجهیز، راه اندازی کامل هتل و بخش های مربوطه با توجه به استانداردهای لازم بود.
از آنجا که هتل هویزه در طول فعالیت 40 ساله ی خود همیشه میزبان مدیران، تجار و بازرگانان داخلی و خارجی بوده است، در طراحی های صورت گرفته سعی بر آن شده تا با الهام گرفتن از مدل های استاندارد یک هتل تجاری مدرن و پایدار، نسبت به بازسازی این هتل اقدام شود.
طی برنامه ریزی های به عمل آمده و به جهت جلوگیری از تعطیلی، قطع درآمد هتل و ارائه ی خدمات مستمر به مشتریان دائمی، مقرر شد تا روند بازسازی در سه مرحله و به تفکیک در هر مرحله، سه طبقه از هتل بازسازی و تکمیل گردد تا همزمان هتل قادر به پذیرش مهمانان دائمی خود باشد. در این عملیات، طراحان به درخواست کارفرما و جهت ارتقای هتل، علاوه بر طراحی داخلی، بازسازی و ایجاد150 اتاق دو تخته، رویال و vip، نسبت به طراحی و ایجاد فضاهایی همچون اسپا، حمام ایرانی، بازارچه، سالن ورزش و …، توانستند به بهترین شکل به درخواست ها و نیازهای کارفرما در این پروژه جواب دهند. این عملیات در مدت 33 ماه، با تخلیه ی کامل طبقات و در هر مرحله ، تخریب کلیه ‌ی دیوارها، برداشتن کامل کف، سقف، تخلیه و تعویض کلیه‌ی تاسیسات برقی سرمایشی، گرمایشی و در نهایت سرویس های بهداشتی آغاز گردید.
خلاصه ی روند بازسازی
تخلیه ی نخاله  ها، شامل 740 بار کامیون، اجرای 17000 متر کابل کشی، اجرای مجدد کلیه‌ی کانال های هوا، لوله ها و تاسیسات، راه اندازی سیستم های هوشمند و خدمات الکترونیکی، تعویض کلیه ی موکت ها، کاغذ دیواری ها، روشنایی  ها، کفپوش ها، تغییر سیستم های الکتریکال و مکانیکال، بهینه‌سازی مصرف انرژی از طریق سیستم های هوشمند، یخچال های آمونیاکی اتاق ها و …، تخصیص یک رنگ به هر یک از طبقات و در نهایت مدرن‌سازی یک هتل چهار ستاره  با جدیدترین فناوری ها، امکانات و استانداردهای بین‌المللی.

معماری معاصر ایران : طراحی داخلی، هتل

_________________________________________            

نام پروژه ـ عملکرد: بازسازی هتل هویزه تهران، هتل
معماران اصلی: حسین بازقلعه، مهدی حسینی
طراحی و دکوراسیون داخلی: مهدی حسینی، حسین بازقلعه
مشاور طراحی داخلی: علی تمیزکار، شرکت رویا طرح داخلی
نوع سازه: اسکلت فلزی
آدرس پروژه: تهران، خیابان نجات الهی، نبش طالقانی
مساحت کل ـ زیربنا: 640 متر‌مربع، 12000 متر‌مربع
کارفرما: گروه هتل‌های کوثر
تاریخ شروع و پایان ساخت: تیر ماه 1392   -   اردیبهشت ماه 1395
عکاسی پروژه: علی کوه‌بر، شهریار خانی زاد
وب سایت: KosarHotels.com

این پروژه اثری است از مهندسین حسین بازقلعه و مهدی حسینی
برای مشاهده‌ی مشخصات و دیگر آثار این معمار(ان) در دانشنامه کلیک کنید.

مشاهده!