گروه
طراحان داخلی
ســـون

Seven
Design Group
Modern Furniture & Interior Design

این پروژه واقع در خیابان آفریقا، در یک ملک مستقل دوطبقه که هر طبقه حدود 300 متر مربع مساحت دارد، اجرا گردیده. قدمت ساختمان آن بالغ بر 35 سال است. پروژه عمدتاً شامل و مبتنی بود بر نوسازی و بازسازی کامل سیستم لوله‌­کشی، تأسیسات، برق­کاری به نحوی متناسب با نیازهای جدید اداری، گچ­کاری، رابیتس‌­کاری، سیمان‌کاری، سنگ­ کاری و مواردی از این دست که نیاز اصلی ساختمان برای رسیدن به این مرحله بوده است. اینهمه، به صورت مدیریت پیمان انجام پذیرفته است. طراحی مقدماتی پس از اعلام کارفرما، بر اساس نیازهای اداری و تعداد و نوع کاربری پرسنل آغاز شد و در چندین نوبت به مرحله­ ی نهایی رسید. متعاقب این امر عملیات نوسازی و بازسازی بنا جهت کاربری اداری شروع شد.
شاخص ورودی طبقه­‌ی اول میز پذیرش اصلی به شکل نیم‌­دایره و لایت­‌باکس متناظر بالای آن است که با میز همخوان می­‌باشد. میز دارای شکاف‌های نورپردازی داخلی است که باعث شده ورودیِ دفتر ِشرکت جلوه­‌ی روشنی پیدا کند. دیوار و شیشه­‌ی پشت میز به رنگ متضادّ و با داشتن شکاف‌هایی هم ارتباط، مصالح و مبلمان را یادآور می­‌شوند و هم بخشی دارد که نام شرکت روی آن نصب می­‌گردد.
نورهای دیواری شامل هستند بر یک پایه­‌ی L­–شکل و یک لایت­‌باکس قرمز.
درب­‌های ورودی همگی تغییر داده شدند و به درب شیشه‌­ای سیکوریت تبدیل گردیدند. صندلی‌های انتظار با چرمکوبی­‌های دیواری و نشیمن چرمی و نیز یک تابلو مشخص شده‌­اند. در این قسمت هم برای نورپردازی از یک لایت‌باکس مدور که هماهنگی با میز پذیرش اصلی دارد استفاده شده است.
تیغه‌­های اضافی سالن برداشته شده و به جای آنها در سرتاسر فضا از پارتیشن‌­های جداکننده با ترکیب شیشه­‌های هاشوری و عناصر تزئینی عمل جداسازی فضاها به انجام رسیده‌­اند.
قسمت اداری با میزهای ساده­‌تر و فضایی متناسب با نیاز کارمندان و مراجعین تکمیل گردیده است. مدیریت مالی توسط یک تیغه‌­ی ثابت از مابقی فضاها جدا شده است. اتاق‌های طبقه­‌ی اول مخصوص مدیران ارشد در نظر گرفته شده و هریک به نحو متفاوتی طراحی گردیده‌­اند. کمدها و عناصر تزئینی به صورت مدرن درآمده‌­اند که با حالت سنتیِ گذشته­‌ی آن تفاوت بسیار یافته است. در دیوار یکی از اتاق‌ها آینه‌­ای به کار رفته که از وسط آن یک حجم دکوراتیو بیرون زده است.
از کلیه‌­ی مراحل تولید کارخانه­‌ی تحت امر شرکت کارفرما عکاسی صنعتی صورت گرفته که در قسمت‌های مختلف به صورت تابلو مورد استفاده قرار گرفته است.
نرده­‌های پله­‌های اصلی به­‌کل با نرده­‌های استیل جایگزین شدند.
کفپوش طبقه­‌ی دومْ برخلاف طبقه­‌ی اول که در آن از لمینیت استفاده شده، با موکت مخصوص فضاهای اداری پوشانده شده است. در طبقه­‌ی دومْ فضایی گرم و صمیمی با کیفیتی به مراتب بالاتر برای قسمت مدیریت اصلی در نظر گرفته شده است. میز پذیرش مخصوص منشی مدیرِ شرکت با در نظر گرفتن خصوصیات اصلی فضای مدیریت طراحی و اجرا گردیده است، که عبارت باشند از عناصر دیواری و کتابخانه­‌ی واقع در پشت که هر دو متصل به نورپردازی سقف هستند. قسمت انتظار به جای چرم، در اینجا از ترکیب چوب و پارچه استفاده شده است، همراه با شیشه و نورپردازی از پشت آن.
استفاده از چرم کروکودیل روی L­های دیواری و مابقی عناصر جلوه­‌ی فخیمی به این طبقه بخشیده است.
میز کنفرانس بسیار بزرگ با اسکلت فلزی آن حول یک ستون به شکل مربع اجرا شده است. این سالن فضای مناسب برای استفاده از صندلی‌های اداری درجه­‌یک را به طراحان داد که کوشیدند از آن به نحو مطلوب استفاده به عمل آورند.
اتاق‌های مدیران اصلی هر یک به لحاظ نوع طراحی و گچ­کاری و نیز ست لوازم اداری با یکدیگر متفاوت هستند.

درباره‌­ی گروه «هفت»
گروه «هفت» (.Seven Inc) در سال 1382 تأسیس شد و فعالیت خود را در زمینه­‌ی تولید مبلمان مدرن و طراحی فضاهای داخلی آغاز نمود. شرکت «هفت» از ابتدای راه تا به امروز، هر چند طی مدت­‌زمانی کوتاه، راهی بس طولانی و پر پیچ و خم را پشت سر گذاشت، و سرانجام به مدد بهره‌­گیری از یک تیم عملیاتی حرفه‌­ای توانست شاهد استقبال پرشور مردم کشورمان گردد. سختی­‌های راه که همواره گریبان­‌گیر کلیه­‌ی تولیدکنندگان داخلی هستند، سپری ساخت. در حال حاضر شرکت «هفت» دارای فضای تولیدی بالغ بر چهار هزار متر مربع و قریب به 183 نفر پرسنل است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با آن همکاری می­‌کنند.
لازم به ذکر است که کلیه­‌ی مراحل تولید شامل برش، نجاری، رنگ­‌کاری و رویه­‌کوبی و مونتاژ در کارخانه­‌ی شرکت «هفت» صورت می­‌گیرد. شرکت «هفت» در عصر رقابت و ورود روزافزون مبلمان خارجی که می­رود تا صنعت مبل­‌سازی داخلی را با بحران­‌های مالی شدید مواجه سازد، توانسته تا نام تولید ایرانی را در بین رقبای سرسخت خارجی سرافراز نگاه دارد و با رقابتی سالم جهت پیش‌برد و بهبود این بخش از صنعت در کشور قدم بردارد. شرکت «هفت» در سومین سال فعالیت خود موفق به دریافت لوح زرین و تندیس بلورین برترین مبلمان منزل از نمایشگاه بین‌­المللی هوفِکس (Hoffex) گردیده است. اکنون، «هفت» با کسب تجربه از گذشته اقدام به تأسیس دفتر وی.آی.پی. (.V.I.P) برای مشتریان خود نموده که به جهت رعایت هرچه بیشتر حال مشتریان، خدمات خاص در عرصه‌­ی دکوراسیون داخلی را به صورت کلید به کلید عرضه می­‌نماید، که شاید بتوان گفت در نوع خود در کشورمان کم­‌سابقه است.کلمه­‌ی «هفت» سرنامی مرکب از سه حرف است که ابتدای سه کلمه­‌ی «هدف»، «فکر»، و «تلاش» را تشکیل می­‌دهند، که با یکدیگر رمز موفقیت طرح­‌های بدیع شرکت را تعریف می‌­کنند. به زعم «هفت» طراحی مدرن، بازی رنگ، هارمونی­‌های متفاوت می‌­توانند در ترکیب با یکدیگر زندگی در محیطی آرامش­‌بخش‌­تر را موجب شوند. فلسفه‌­ی «هفت» به­‌سادگی این است: با طرح­‌های بصری زیبا می­‌توان زندگی را زیباتر کرد.
«هفت» در همه حال پذیرای نظرات و پیشنهادهای مشتریان خود بوده است، که در طراحی امروز در سطح جهان شرط موفقیت تیم‌­های کاری خلاق و نوآور به شمار می­‌آید.

«هـفـت» در همه حال پذیرای نظرات و پیشنهادهای مشتریان خود بوده است، که در طراحی امروز در سطح جهـان شرط موفقیت تیم‌­های کاری خلاق و نوآور به شمار می­‌آید.

نام پروژه: پروژه­‌ی اداری دفتر مرکزی مجتمع فولاد امیر کبیر خزر
کارفرما: مجتمع فولاد امیرکبیر خزر
مكان: خیابان آفریقا، تهران، ایران
مساحت: جمعاً 600 متر مربع
تاریخ تكميل پروژه: 1387