کلینیک زیبایی لیمون اثر عماد سوادکوهی‌فر، عرفان سوادکوهی‌فر

کلینیک لمون

خلقت آفرینش بر پایه‌ی نظم و هندسه دقیقی شکل گرفته که این نظم مستلزم انعطاف‌پذیری در فرم بوده است؛ حال در “کلینیک زیبایی لیمو” سعی بر آن شده تا با الهام از معماری در طبیعت و توجه به ویژگی درمانی درخت لیمو و میوه‌ی آن طراحی صورت پذیرد که محدوده‌ی فضا بیانگر نام آن محیط باشد. به عنوان مثال برای همبستگی بین کف و سقف تلاش شده تا با بهره‌گیری از شکل و پوسته‌ی میوه‌ی خوش عطر و زیبای لیمو، پیوندی بین حرکت نرم و سهمی گونه آن با عملکرد پیش خوان، سقف و فضای نشیمن، به طرحی خلاق دست یابیم، همچنین با نگاه به خط و خطوط سقف، الهامی از برش لیمو مشاهده می‌شود که ثمره‌ی آن روشنایی محیط شد.
لیمو با رنگ زرد باعث شد، رنگ طلایی منبعث از آن به عنوان نماینده و نماد لوکس‌گرایی انتخاب کنیم. همچنین یکی دیگر از مهمترین خواص لیمو، نشاط و طراوت می‌باشد که رنگ فیروزه‌‎ای را که نه تنها دارای این ویژگی‌‎ها بوده، بلکه ریشه در فرهنگ ما نیز از قرن‌ها پیش داشت را به عنوان دو رنگ اصلی، انتخاب کردیم. طراحی مجسمه‌گونه فضای ورودی که با کمک نرم‌افزارهای سه بعدی (راینو و گرس هاپر) با پردازش محیط وضع موجود، به گونه‌‎ای طراحی شده است که با استفاده از مصالح فایبر گلس، فضای پذیرش با بهره‌گیری از مجسمه‌‎ها، المان‌های هنری و فضای سبز در محدوده انتظار و همچنین طراحی بار و بوفه جهت پذیرایی از میهمانان، باعث شده که فضای انتظار برای مراجعه‌کنندگان به محیطی دلنشین و آرامش‌بخش تبدیل گردد.
با توجه به آنکه اتاق مشاوره، نقطه عطف مراجعه‌کننده جهت جلب اعتماد و تصمیم‌گیری برای زیباتر و بهتر شدن در این کلینیک می‌باشد. این محیط می‌بایست به مخاطب احساس آرامش و امنیت داده، بنابراین نزدیک به یک سوم اتاق را به فضای سبز اختصاص داده که با استفاده از گیاهان طبیعی، با تمهیدات و زیرساخت خاص، گیاه‌‎های استوایی و کاشت چندین درخت بنسای لیمو، فضا را سرزنده و محیط را به فضایی دوستانه و شاعرانه، با حس خاطره ای خوب برای مشاوره و انتخاب تبدیل کنیم.

معماری معاصر ایران: درمانی

_______________________________________

نام پروژه: کلینیک زیبایی لیمون

دفتر طراحی: شرکت مهندسین مشاور صحیفه اسکان

معماران: عماد سوادکوهی‌فر، عرفان سوادکوهی‌فر

اجرا: عماد سوادکوهی‌فر

کارفرما: گروه زیبانگاران لیمو

مشاور برند: محمدرضا مهران جلیل

مساحت کل: 180 مترمربع

تاریخ شروع و پایان: اردیبهشت تا تیر 1399

عکاسی پروژه: هر روز استودیو

ایمیل: Info@Sahifeh-Eskan.com

وب سایت: www.Sahifeh-Eskan.com

اینستاگرام:

مدارک فنی