کتابخانه­‌ی انجمن فرانتس کافکا، پراگ، جمهوری چک، 2008
Library of Franz Kafka Association, Prague, Czech Republic, 2008

استیون هال، مارسلا استین­باخوا
Steven Holl, Marcela Steinbachová

استیون هال، با همکاری معمار چک، مارسلا استِین­باخوا فضای داخلی کتابخانه­‌ی انجمن فرانتس کافکا را در ساختمان استیجاری کوچکی، در نزدیکی محلی که کافکا زمانی در آنجا زندگی می­کرد، طراحی کرد. این انجمن غیردولتی و غیرانتفاعی، در سال 1990 تأسیس شد.
زیرزمین ساختمان یک­‌طبقه که در گذشته به عنوان رختشویی و انبار مورد استفاده قرار می­گرفت، اینک فضایی را برای نمایشگاه، سخنرانی و کنسرت مهیا ساخته و در همان حال، کتابخانه‌­ی شخصی کافکا را نیز در خود جای داده است. در طبقه­‌ی اول، دفترهای اداری انجمن مستقر شده­‌اند. فضاهایی که پیش از این، تاریک و دلتنگ­ کننده بودند، اینک به واسطه­‌ی پنجره‌­های جدید و نورگیرهای سقفی که چشم‌­اندازهایی زیبا از برج‌های اطراف را در معرض نمایش گذاشته‌­اند، غرق در نور شده‌­اند. فضای سرباز روی سقف نیز در تابستان می­‌تواند برای برگزاری کنسرت و نمایشگاه به کار رود.
همه­‌ی فضابندی‌های جدید ساختمان، حتی برای تفکیک فضاهای مربوط به دستشویی و آشپزخانه‌­ی کوچک بنا، فقط به وسیله­‌ی قفسه­‌های کتاب انجام شده است. در یک نیمه‌­ی ساختمان این قفسه‌­های کتاب به رنگ سفید هستند (دفاتر اداری) و نیمه­‌ی دیگر با قفسه‌­های سیاه پر شده است (سرسرای ورودی). استیون هال در یکی از طرحهای خود، کافکا را «ابهام میان سیاه و سفید» خوانده بود. یک در چرخان 360 درجه بین راهرو مرکزی و دفتر مدیر، که یک طرف آن سیاه و طرف دیگرش سفید است، میان این دو رنگ، تداخل ایجاد می­کند.