هِـرمـان مـیـلِـر
Herman Miller
ایالات متّحد | شرکت هرمان میلِر، زیلند، میشیگان | تولیدکننده‌­ی مبلمان www.hermanmiller.com

شرکت هرمان میلر، با دفاتر و نمایندگی‌های فروش در چهار قارّه و طیف گسترده­‌ای از مبلمان اداری درجه‌­ی یک، (در کنار بی­اند­بیِ ایتالیا و نُـل) یکی از معدود تولیدکنندگان مبلمانی­ست که در مقیاس جهانی فعّالیت می‌­کند. در لیست طرّاحان محصولات این شرکت نام چهره­‌های برجسته‌­ای چون آلوار آلتو، جورج نلسن و چارلز و ری ایمز دیده می­­‌شود. از میان شناخته‌­شده‌­ترین طرح‌های هرمان میلِر می­‌توان به صندلی راحتی و زیرپاییِ ایمزها، واحد قفسه­‌بندی، صندلی‌های آلومینم گْروپ، و صندلی سیمیِ کِی­دی­آر اشاره کرد.
طرّاحان معاصر آمریکایی، از جمله بْروس بِرْدیک، دان چَدْؤیک، بیل سْتامْـپْـف و جِف ؤِبِر، تعدادی از کاربردی­‌ترین قطعات مبلمان شرکت را طرّاحی کرده‌­اند. سْتامْـپْـف صندلی اداری اِرْگان (Ergon) را در اواسط دهه‌­ی 1970 ارائه کرد و متعاقب آن نیز مُدل‌های ایکوآ (Equa) و اِران (Aeron) را طرّاحی و عرضه کرد. صندلی اداری اِران، تا حدّ زیادی به دلیل شکل­اش و نیز به خاطر متریالی که در پشتی آن به کار رفته، یادآور فُرم یک حشره است. صندلیِ کِیْـپِر (Caper) به طرّاحیِ ؤِبِر، یک صندلی با قابلیت انبار کردن، چندکاره و بسیار سبُک است که در رنگ‍‌‌های متنوّع تولید می­‌شود.
اوّلین طرّاح خلّاقی که برای هرمان میلر کار کرد گیلبِرت رُده (Rohde) بود که مبلمان‌هایش در اواسط دهه­‌ی 1930 به عنوان «مبلمان آینده» بسیار مورد استقبال قرار گرفت. شرکتْ بعد از جنگ جهانی دوّم همچنان کوچک بود، ولی کم‌­کم توجّه صنعتگران خارج از میشیگان را به خود جلب کرد. البتّه نقطه‌­ی عطف کار شرکت جایی بود که، بعد از مرگ رُده، جورج نلسن به عنوان مدیر طرّاحی استخدام شد. ترکیب یک طرّاح ارشد بسیار بااستعداد، زمان مناسب، و روحیّه­‌ی کار گروهیِ منحصر به فرد (که چارلز و رِی ایمز نیز به فاصله­‌ی کمی در آن سهیم شدند) هرمان میلِر را، در کنار نُـل، به یکی از معروفترین شرکت‌های تولیدکننده­‌ی مبلمان در ایالات متّحد تبدیل کرد. طرح‌های سبُک‌باری چون کاناپه‌­ی مارش­مِلوی نلسن و میز مفصل‌دارِ ایسامو نُگوچی، در یک سوی طیف طرح‌های هرمان میلر بودند و در طرف دیگر در تضاد با آنها محصولاتی سنگین­‌تر و عقلانی­‌تر چون واحد ذخیره­‌ی ایمز (ESU: Eames Storage Unit) و سیستم قفسه‌­بندی دیوار ذخیره‌­ی نلسن قرار داشتند. کانسپت‌هایی از قبیل سیستم مبلمان اکشن آفیس به طرّاحی نلسن از اوایل دهه­‌ی 1960 به مُدلی برای «چشم‌­انداز اداری»، که به تریج در حال گسترش بود، تبدیل شد. امروزه، در «مراکز طرّاحی ملّی هرمان میلر» در چندین شهر بزرگ ایالات متّحد، مشتریان می­‌توانند جدیدترین محصولات این شرکت را ببینند و از آخرین پیشرفت‌های طرّاحی آن مطّلع شوند.

هِـرمـان مـیـلِـر
Herman Miller
ایالات متّحد | شرکت هرمان میلِر، زیلند، میشیگان | تولیدکننده‌­ی مبلمان www.hermanmiller.com