ساختمان کانتین اثر آرش احمدی

اثر راه یافته به مرحله ی داوری چهارمین جایزه ساختمان سال ایران

ساختمان کانتین سالن غذاخوری کارمندان کارخانه‌ی فولاد دنیلی در شهرک صنعتی اشتهارد می‌باشد. این کارخانه، مجموعه‌ای ایتالیایی با شعبه‌هایی در سرتاسر دنیاست که پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها در زمینه‌ی صنعت فولاد را دارد.
این ساختمان به جهت قرارگیری در ورودی اصلی سایت مجموعه، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بنابراین نیازمند طراحی فضایی مدرن و تاثیرگذار بود. ساختمان کانتین به بخش تولیدی و همچنین اداری مجموعه تعلق ندارد، بلکه فضایی برای گردهمایی و استراحت کارکنان است که سبک طراحی آن مطابق با کیفیت صنعتی کل مجموعه است. این پروژه نیازمند طراحی فضایی چند منظوره بود که علاوه بر امکان استفاده به عنوان سالن غذاخوری به صورت روزمره، به عنوان مکانی برای مراسم رسمی و جلسات ارائه نیز مورد استفاده قرار گیرد. سالن اصلی بدون ستون، دیوار و با ارتفاع زیاد طراحی شده است، فضایی مدرن و یکپارچه که مملو از نور طبیعی است و نیازهای عملکردی پروژه را به صورت مطلوبی پاسخگوست، فضایی چند منظوره که با اضافه کردن پارتیشن‌های متحرک امکان استفاده به عنوان لانژ اختصاصی را نیز فراهم می‌آورد. همچنین با طراحی و اجرای نورپردازی، سازه و تاسیسات سالن اصلی به صورت نمایان، کیفیت صنعتی فضا نیز حفظ شد.
علاوه بر سالن اصلی که در شمال ساختمان قرار گرفته است و از دید و منظر سه جبهه‌ی شمال، شرق و غرب محوطه بهره می‌گیرد، فضاهای خدماتی شامل آشپزخانه صنعتی، انبار مواد غذایی، نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی در بخش جنوبی ساختمان طراحی شده‌اند. همچنین مورفولوژی زمین امکان طراحی زیرزمینی را فراهم آورد که برای طراحی انبارهای تجهیزات مورد استفاده قرار گرفت. اطراف این ساختمان نیز با فضای سبز محوطه‌سازی خواهد شد.

معماری معاصر ایران : صنعتی و تولیدی

__________________________________________________            

نام پروژه ـ عملکرد: مجموعه ی صنعتی دانیلی پرشیا، ساختمان کانتین،
ساختمان غذاخوری، استراحتگاه و نمازخانه
شرکت ـ دفتر طراحی: احمدی استودیو
معمار اصلی: آرش احمدی
همکاران طراحی: آیناز پیروی، مهرناز موفقی، سمیرا حیدری،
سمانه حیدری، مهناز مبرهن‌بنان
طراحی و دکوراسیون داخلی: آرش احمدی
نوع تأسیسات ـ نوع سازه: چیلر جذبی و هواساز، اسکلت فلزی
آدرس پروژه: شهرک صنعتی اشتهارد
مساحت کل ـ زیربنا: 2,000 متر‌مربع زمین ساخت در300.000 متر‌مربع زمین
مجموعه صنعتی دنیلی پرشیا، 1,200 متر‌مربع زیربنا
کارفرما: شرکت دنیلی پرشیا
تاریخ شروع و پایان ساخت: 1397 -   1395
عکاسی پروژه: دید استودیو
وب سایت: www.ahmadistudio.com
ایمیل: info@ahmadistudio.com

این پروژه اثری است از مهندس آرش احمدی
برای مشاهده‌ی مشخصات و دیگر آثار این معمار(ان) در دانشنامه کلیک کنید.

مشاهده!