طرح برگزیده در بخش طرّاحی و معماری داخلی فضاهای عمومی
رستوران و فست‌­فود سـه‌­بِرا
حسین میرزایی، سروین به‌­مرام (گروه معماران و طرّاحان رستاک)

نوآوری‌ها و مزایای پروژه
به علّت محدودیت زمانی که کارفرما برای تیم اجرایی مقرّر کرده بود، طرّاح می­‌بایست در این زمان با تناسب به نوع خدمات، کانسپتی مناسب و قوی ارائه دهد و هم از متریال سریع‌­الاجراء و پُرتابل استفاده کند و در ضمن به علّت محدودیت ارتفاعی موجود در فضا و برای اینکه این محدودیت بیش از حد به دید ناظر نیاید، از جلوی درب ورودی، سقف به صورت پلّکانی شکسته و با ارتفاع 10 سانتیمتر، به پایین­‌ترین حدّ خود که جلوی کانتر است می‌­رسد؛ این سقف­‌سازی باعث تأکید بیشتری از جلوی درب به سمت کانتر گردیده است و این محدودیتْ ما را به سوی پوسته­‌سازی سقف که ایده­‌ی اوّلیه آن از پوسته­‌ی بدن خرچنگ، که یکی از غذاهای خاصّ دریایی این رستوران است، هدایت کرد.
کاربری قبلی و فعلی بنا
سوپر پروتئین در کاربری قبلی و رستوران در کاربری فعلی می‌­باشد. دراین طرح هیچ دخالتی در سازه­‌ی قبلی و مجاورت‌های آن نشده است. تاریخ بهره‌­برداری از این رستوران 15/10/1389 است. فضای موجود برای طرّاحی شامل دو طبقه با متراژ 50 متر مربّع، که یک طبقه­‌ی آن اختصاص به آشپزخانه دارد و طبقه­‌ی همکف هم مختصّ سالن رستوران است.

ایده­‌ی طرّاحی
خالق، ابتدا دریا را آفرید و سپس خشکی را از دل آن بیرون آورد؛ در اینجا هم سعی شده طرّاحی بازتابی از آن باشد. ایده‌­ی اصلی این طرح اتّصال دریا به خشکی به­‌صورت فُرمال است. طرّاحی برای رستوران غذاهای دریایی این ایده را در ذهن ما پروراند. ایده‌­ی اوّلیه از شکل «خرچنگ» گرفته شده و به­‌صورت انتزاعی در فُرم جداره‌­سازی‌های دیواره­‌ها طرّاحی شده است. دریا شفّافیت و پاکی را به روح هدیه می‌­دهد. این شفّافیت را در متریال‌ها طرّاحی کردیم که تداعی­‌کننده­‌ی این احساس در بیننده باشد. روانشناسی رنگ‌ها تأثیری ژرف در طرّاحی دارد. برای ایجاد عمق در فضا از کُنتراست رنگی سیاه و سفید استفاه شد. همچنین به علّت کوچکی فضا از خطوط گرافیکی کمک گرفته شد. رنگ قرمز ــ یادآورد رنگ خون ــ طرّاحی شده در فضا حیات موجودات را دو چندان می‌­کند؛ این رنگ از طرّاحی نما شروع شده و به داخل فضای رستوران کشیده می­‌شود گویا حیات و پویایی را به رستوران هدیه خواهد داد. وجود لوورهای فلزّی در طرّاحی نما باعث ایجاد حسّ احاطه‌­ی فضا توسّط موجودات دریایی همچنین چنگال خرچنگ به‌­صورت فُرمال می­‌باشد. استفاده از مانیتورهای بزرگ در طرّاحی نما در جهت تسهیل تبلیغات این رستوران و همچنین حدّاکثر استفاده از متراژ کمِ بنای نما بوده است.

نام پروژه: رستوران و فست­‌فود سـه‌­بِرا
کارفرما: آقای ناصری
تیم طرّاحی معماری: حسین میرزایی، سروین به­‌مرام (گروه معماران و طرّاحان رستاک)
مجری: گروه معماران و طرّاحان رستاک
زیربنا: دو طبقه­‌ی 50 متر مربّعی
سازه‌­ی بنا: فلزّی
تأسیسات: داکت اسپیلیت جهت سرمایش و گرمایش
محلّ اجرا: تهران، شهرک غرب
تاریخ شروع: 30 آبان 89
تاریخ تکمیل: 30 آذر 89

گروه معماران و طرّاحان رستاک
تلفن: 88688525
موبایل: 09121955364
F_DESIGN8@hotmail.com