سید جلیل موسوی، دفتر معماری موسوی و همکاران( ما)(MA Office) 

حرفه ، معماری ظرف زندگی و پایگاه حضور انسان در این جهان است .بنابراین تعریف  معماری پرداختن به چگونگی و کیفیات و مشخص کننده نحوه ارتباط انسان با جهان پیرامون است.

 معماری هر ملتی برآیند کالبدی تمدن زاینده آن ملت است و معماری ایرانی نماینده کالبدی تمدن ایران با تمام ویژگی آن در دورانهای مختلف است .با این بیان هویت به کیفیت ارتباط با این شیوه زندگی مرتبط می باشد. از دیدگاه (ما) بازتاب نحوه و کیفیات زندگی مردم در این کشور هویت دهنده معماری آن است.در خصوص هویت و جایگاه آن در معماری اشاره می شود به این گفته از میرزاجوادملکی تبریزی :” آب….. با هرچه درآمیزد حق او را ادا می کند بدون آن که هویت خود را از دست بدهد.”

در سیر حرکتی هر معمار موضوعات مختلفی اثرگذارند: قطعا آشنایی و یادگیری از  اساتیددر این خصوص جایگاه ویژه ای دارد: در سالهای آخر دانشگاه حضور بهرام شیردل، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد با رضا دانشمیرو دستیاری وی در تدریس، آموختن بسیاراز مرحوم استاد محمد قهوه ای، یادگیری در حوزه پدیدارشناسی معماری در دوره دکتری از پروین پرتوی و نیز نقد همیشگی و راهنمایی های غلامرضا طلیسچی. حضور ارزشمند و پرتلاش همکاران قطعا در پیشبرد اهداف دفتربسیارموثر بوده است و به همه این موارد اضافه می شود سعی در بالابردن کیفیت انجام کارها ، نقد و بررسی پروژه های سایر معماران و مطالعه در این خصوص که موضوعی همیشگی در دفتر معماری(ما) است.

در دفتر(ما)، تمامی کارها براساس مشارکت شکل می گیرد: مشارکت همکاران با یکدیگر،  مشارکت (ما) با کارفرمایان و نیروهای اجرایی و….

در روند طراحی ؛ آغاز با شناخت موضوع و مطالعات همه جانبه پیرامون آن است، خواسته های کارفرما و برآیند خصوصیات مکانی و بررسی های انجام شده و نیز موضوعات معمارانه ای که بتوانندبویژه در سازمان دهی فضایی ، کیفیات مشخصی را در پروژه ایجاد نمایند، (ما)را بسوی ایده ای پیش می برند که بتواند بصورتی منعطف ویژگی کلی خواسته شده را در خود داشته باشد، در روند طراحی ، ایده گسترش و با موضوعات تکنیکال و فنی هماهنگ شده و پس از اخذ تاییدیه کارفرما ، نقشه های فازدو تهیه و برای اجرا ابلاغ می شوند و البته نظارت در حین اجرا موضوع مهمی است که سعی می شود حتما صورت گیرد.

راه‌های ارتباطی

آدرس دفتر: همدان. خیابان بین النهرین. پایین تر از حسینیه بختیاری ها. جنب شیرینی مسعود. ساختمان ایرانیان . واحد 4. دفتر معماری موسوی و همکاران
ایمیل: Architects.mousavi@gmail.com
تلفن: 08138253007
08138253008
اینستاگرام شرکت: mousavi_architects

نام دفتر طراحی: دفتر معماری موسوی و همکاران (MA Office)
مؤسس: سید جلیل موسوی
سال تأسیس دفتر: 1391
افتخارات و جوایز دفتر به همراه سال دریافت:
1) پروژه ی تقدیر شده هیئت داوران در مسابقه ی جایزه ی معمار – پروژه ی کیلی – 1392
2) کسب رتبه ی سوم در مسابقه ی دو سالانه ی معماری ایران – پروژه ی کیلی -1393
3) فینالیست مسابقه ی جایزه ی معمار – پروژه ی مسکونی آزاد – 1395
4) کسب رتبه ی سوم در مسابقه ی جایزه معمار – پروژه ی کاشی تبریز – 1396
5) منتخب هیئت داوران جایزه ی میرمیران – 1398

مانیفست شرکت: دفتر معماری موسوی و همکاران با تکیه بر کوشش اعضای خود و همفکری با کارفرمایان بر این باور است که معماری پدیده ای است حامل زندگی و مولد دانش آن. تمرکز بر ارتباط با زندگی امروزی و همپیوندی با ویژگی‌های مکانی، موضوع اصلی معماری از نگاه این دفتر می‌باشد.

نام و نام خانوادگی: سید جلیل موسوی
تاریخ تولد: 1 خرداد 1353
شهر محل تولد: کنگاور
آخرین مدرک تحصیلی / دانشگاه محل اخذ: دکتری- علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد
افتخارات و جوایز:
1) پروژه ی تقدیر شده هیئت داوران در مسابقه ی جایزه ی معمار – پروژه ی کیلی – 1392
2) کسب رتبه ی سوم در مسابقه ی دو سالانه ی معماری ایران – پروژه ی کیلی -1393
3) فینالیست مسابقه ی جایزه ی معمار – پروژه ی مسکونی آزاد – 1395
4) کسب رتبه ی سوم در مسابقه ی جایزه معمار – پروژه ی کاشی تبریز – 1396
5) منتخب هیئت داوران جایزه ی میرمیران – 1398
زندگی‌نامه:
فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری در سال 1379 با راهنمایی رضا دانشمیراز دانشگاه آزادهمدان و دکتری معماری در حوزه پدیدارشناسی در سال 1391 با راهنمایی پروین پرتوی و علیرضاعینی فر از دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، عضوهیات علمی دانشگاه آزاد همدان از سال 1380
فعالیتهای حرفه ای را از سال 1380 بعنوان شریک موسس با دفتر معماری موسوی-نوربخش و از سال 1390 بعنوان مدیر و موسس دفتر معماری موسوی و همکاران آغاز نمود.فعالیتهای این دفتر با تمرکزبرسازماندهی فضایی براساس ویژگی های مکان و نحوه حضور انسانی درآن، منجر به تولید پروژه هایی در حوزه مسکونی و عمومی گردیده است. اخذ جوایز متعدد و شرکت در نمایشگاه ها و چاپ در کتابها و نشریات حاصل این فعالیت ها بوده است.

آثاردفتر معماری موسوی و همکاران (MA Office)

کیلی

پروژه بازسازی نمایندگی کاشی تبریز وKeraben

مجتمع مسکونی آزاد اثر سید جلیل موسوی

گالری زرفام، اثر محمد آرمند