تالار شیخ بهایی – اصفهان(شاهین شهر)

گروه طراحی: امیرحسین دزفولیان – وحید نسیمی

شاهین‌­­شهر با جمعیت بیش از 143000 نفر همواره موقعیت مناسبی در اصفهان بزرگ داشته است. به همین منظور، پیش‌­­بینی مجموعه‌­­های فرهنگی و احداث تالارهای چندمنظوره‌­­ای در آن، لازم و قابل‌­­تحسین به نظر می‌­­رسد. تالار شیخ بهایی یکی از پروژه‌­­های منحصربه‌­­فرد شهرداری شاهین‌­­شهر است که در سال 1380 شروع و در فروردین 1386 به همت شهردار وقت، جناب آقای مهندس کریمیان و پرسنل فنی شهرداری به مدیریت آقای مهندس سعید ابریشمی افتتاح و مورد بهره‌­­برداری قرار گرفت.
زیربنای این تالار زیبا که در حاشیه‌­­ی بلوار امام خمینی شاهین‌­­شهر قرار گرفته، 3500 متر مربع است. نمای آن از جنس کامپوزیت، به همراه شیشه‌­­های دوجداره‌­­ی بدون قاب (frameless) و با بهره‌­­گیری از معیارهای نوین جهانی طراحی و ساخته شده است. این مجموعه دو سالن بزرگ و زیبا نیز دارد. از فضاهای دیگر این مجموعه می‌­­توان از دو لابی بزرگ در ورودی سالن‌ها، چند سالن کنفرانس تخصصی و همچنین فضاهای پشتیبانی نام برد.
سالن آمفی‌­­تئاتر
سالن آمفی‌­­تئاتر با ظرفیت تقریبی 750 نفر، به دو قسمت عادی و VIP برای استقرار مهمانان ویژه و امکانات دسترسی متفاوت از طریق دو راه‌­­پله‌­­ی مجهز بیرونی است. مصالح به‌­­کاررفته در دکوراسیون داخلی این سالن، ترکیبی از MDF و باریسل است. از جمله دیگر خصوصیات این سالن می‌­­توان به نورپردازی با قابلیت تغییر رنگ اشاره کرد.
سالن سینما
در این سالن با ظرفیت 170 نفر امکان پخش فیلم آپارات به همراه صدای دالبی و ویدئو پروجکشن پیش‌­­بینی شده است.

محل اجرا: شاهین‌­­شهر، اصفهان
کارفرما: شهرداری شاهین‌­­شهر
مشاور ارشد: امیرحسین دزفولیان
طراحی داخلی و دکوراسیون: وحید نسیمی
زیربنا: 3500 متر مربع