آپارتمان پی.اچ نیویورک
معماری از اینوکد آرکیتکتور
نیویورک، آمریکا، 2011

PH New York
Architecture by Innocad Architektur
New York, US, 2011

این آپارتمان که در حاشیه‌ی پارک های‌ لاین و طبقه‌ی آخر یک ساختمان واقع شده، برای بهینه شدن و تطابق با نیازهای ساکنانش مورد بازسازی قرار گرفت. تیم معماری اینوکد آرکیتکتور (مستقر در اتریش) با ذهنیتی رادیکال، کاربری‌ها را تغییر دادند و با ادغام شیوه‌ی طراحی اروپایی و سبک زندگی نیویورکی آنجا را به محل مطلوب‌تری برای زندگی تبدیل کردند.
طراحی داخلی و چیدمان خانه بسیار کمینه‌ پسند صورت گرفته است؛ هر اِلمان به ضرورت و برای رفع نیاز تهیه شده، در حالی که فضای خالی گسترده‌ای هم در میان اشیای اتاق‌ها به جا مانده و همراهی خود با فلسفه‌ی میس وان در روهه «هرچه کمتر، بیشتر» را تأیید می‌کند. متريال و رنگ‌های انتخاب‌شده بیان­گر استانداردهایی با کیفیت اعلا و یک زندگی آرام در وسط یک شهر هستند. هر اتاق دارای ارجاعی بصری به شهر و آسمان نیویورک ‌سیتی است. مبل عریضی که در قلب ساختمان و روبه‌روی تلویزیون نشسته، با صدای بلند و واضح اعلام می‌کند که این سکونتگاه برای صاحبش آرامش به همراه دارد. این مبل یک اثر کاربردی و هنری و تداعی‌کننده‌ی این شهر با تمام ویژگی‌های غیرمعمولش است. هر اتاق یک نقطه‌ی کانونی دارد و تأثیرپذیری از حس نیویورکی در تمام فضا قابل درک است.
چشم‌انداز آپارتمان به منظره‌ی نیویورک یکی از قوی‌ترین امتیازات آن است. پنجره‌های عریض نور فراوانی را به داخل راه می‌دهند و سفیدی دیوارها و رنگ بژ کفپوش، باز هم به روشن‌تر نمودن خانه کمک می‌کنند. و اگر هنوز فکر می‌کنید چشم‌انداز بهتری از نیویورک می‌خواهید، باید به پشت­بام بروید. تراسی در سقف طراحی شده که مشرف به پارک های‌ لاین در مجاورت منطقه‌ی میت‌پکینگ است و استراحتگاهی عالی برای وقت‌گذرانی با دوستان و خانواده.

طراحی هتل­