آپارتمان فونتانا
طراحی از شرکت معماران مارک اینگلیش، گری هاتن و همکاران
سن‌فرانسیسکو، کالیفرنیا

The Fontana Apartment
Designed by Mark English Architects, Gary Hutton Associates
San Francisco, California

یکی از واحدهای آپارتمانی ساختمان مسکونی فونتانا با تیپ دهه‌ی 1960 واقع در نزدیکی پارک آکوآ و پلانی نیم‌دایره که چشم‌اندازی وسیع از پل گلدن گِیت تا خلیج دارد، توسط گروه معماری مارک اینگلیش مورد بازسازی قرار گرفت. طراحان کاملاً فضای داخلی را از نو ساختند و ظاهر و حسی تازه و امروزی به آن بخشیدند. ضمن آنکه برخی المان‌های دکور و طراحی داخلی آپارتمان با همکاری تیم طراحان گری هاتن و همکاران انجام شد.
آپارتمان حدود 100 متر­مربع مساحت دارد و از زمان ساخت، دست‌ نخورده و بدون تغییر باقی مانده بود. یکی از درخواست‌های اصلی کارفرما، خلق حریمی امن و پناه‌دهنده بود که مانند یک هتل، حضور در آن آدم را کاملاً از فضای شهری و هیاهوی آن رها کند. طراحان همین موارد را راهنمای مسیر خود قرار دادند؛ ابتدا دیوارهای غیرباربری که در جای­جای خانه‌ی قدیمی بود، برداشتند و سپس لوله‌کشی را اصلاح کردند تا به صلاح‌ دید خود، فضای دلبازتری بسازند.
پلان نشیمن تقریباً بیضی است و یک دیوار کمانی آن را از فضای خواب تفکیک می‌کند. مصالح به‌کار رفته، نشان ‌دهنده‌ی اهمیت به تجمل و کیفیت هستند: مبل‌هایی با روکش جیر و نورپردازی مخفی از زیر که مختص این پروژه طراحی شدند، کفپوش مرمریت سفید، سیستم گرمایش تشعشعی، گچ ونیزی سنگ­های گرانیت سبز یونانی.

این پروژه اثری است از مهندسین مشاور پادیر
برای مشاهده‌ی مشخصات و دیگر آثار این معمار(ان) در دانشنامه کلیک کنید.

مشاهده!
نورپردازی خانه‌ی اپرای سیدنی