معماران آراه

نام دفتر طراحی: معماران آراه
مؤسسان: امید کامیاب شندی و پریا سید جواد جواهری
سال تأسیس: ۱۳۹۵
افتخارات و جوایز:
1)دریافت لوح های تقدیر در زمینه معماری بشر دوستانه از سال 95 تا به امروز
2)رسانه‌ای شدن در شبکه جام جم در سال 98
3)رسانه‌ای شدن در اخبار شبکه چهار صداسیما در سال 98
4)چاپ شدن در روزنامه همشهری محله در سال 98
5)پخش شدن در رادیو گفتگو در سال 98
6)رسانه‌ای شدن در صفحه رسمی هنر معماری در سال 98

مانیفست شرکت: گروه معماران آراه در سه سال اخیر با انجام پروژه‌های پی‌در‌پی بازسازی و نوسازی‌های مراکز نگهداری معلولین ذهنی و جسمی / مراکز نگهداری بچه‌های بدسرپرست و بی‌سرپرست / خانه ترخیصی‌ها و مراکز نگهداری از بیماران روانی توانستند تخصص خود را نسبت به مطالعه، طراحی، اجرا (طبق روانشناسی و استانداردها) برای این فضاها بالا ببرند که بتوانند فضای مناسبی را برای افرادی که در این محیط‌ها زندگی می‌کنند فراهم کنند.
البته باید گفت که گروه معماران آراه فقط در زمینه‌ی معماری بشر دوستانه فعالیت نمی‌کند بلکه پروژه‌های بازسازی و ساخت‌و‌ساز هم به همراه داشته.
از فروردین ماه سال 98 با استفاده از ضایعات ساختمانی و… توانستند این ضایعات را تبدیل به مبلمان‌های مدرن و هنر کاربردی کنند و هدف از انجام این کار حفظ محیط زیست، جمع آوری ضایعات، استفاده‌ی مجدد از ضایعات، حذف دورریز‌ها و آموزش است و به مرور زمان به امید خدا با گسترش فضای کاری در صدد این است که در این کارگاه‌ها از خود افرادی که در این مراکز نگهداری می‌شوند استفاده شود که البته به صورت آموزشی و بعد به عنوان شغل و حرفه می‌توانند کار کنند.
برای لبخندی دوباره

اطلاعات اضافی: گروه معماران آراه از سال 95 تا به امروز 8 مرکز نگهداری بچه‌های خاص و مراکز نگهداری بچه‌های بدسرپرست و بی‌سرپرست. خانه‌ی افراد ترخیصی و خانه‌ی سالمندان با کمک‌های مردمی به صورت رایگان بازسازی کرده که این امر باعث پیدا کردن تخصص در حوزه‌ی معماری بشر دوستانه بوده.
این گروه در سال 98 با استفاده مجدد از ضایعات ساختمانی و با تغییر کاربری، آن‌ها را تبدیل به مبلمان و روشنایی کرده که تفکرات معماران حفظ محیط زیست وکم کردن دوریزهای ساختمانی و تبدیل کردن ضایعات به مبلمان‌های مدرن و هنرهای کاربردی بوده.

آثار معماران آراه

مبلمان 1

مبلمان 2

راه‌های ارتباطی

ایمیل دفتر: Araharchitecture@gmail.com
تلفن دفتر: 09128345839 & 09129250280
اینستاگرام شرکت: araharchitecture