سالن زیبایی شکرنیا اثر کسری شفیعی زاده، محمد یوسف صالحی، حسین زین آغاجی، آیدین وسکاه

سالن زیبایی شکرنیا، مرکز ارایه خدمات آرایشی و بهداشتی برای بانوان است که در ساختمانی در خیابان سعادت‌آباد واقع شده است. کاربری سابق این واحد، اداری با فضاها و عملکردهای مغشوش بود و بی‌ارتباط با موضوع آرایشگاه به نظر می‌رسید و خواسته کارفرما، داشتن فضایی لوکس، در عین حال لطیف و با حداکثر فضای خدمات، در مساحت 88 مترمربع بود.

ایده اصلی شکل‌گیری طرح

ایده اصلی شکل‌گیری طرح، ایجاد فضاهای مجزا برای کاربری‌های متفاوت، در عین یکپارچگی در کالبد است. در همین راستا، جعبه‌هایی با رنگ‌های متفاوت، به منظور تفکیک فضاهای کثیف و تمیز از یکدیگر و ایجاد فضاهای نیمه‌بسته و بسته در نظر گرفته شد تا فضاها از لحاظ بویایی و صوتی برای یکدیگر مزاحمت ایجاد نکنند. کاربر می‌تواند به بعضی از این جعبه‌ها وارد شود، ولی بعضی از آنها تنها از پروژه عبور می‌کنند. گستردگی فضا این امکان را به مشتریان می‌دهد که حس حضور در یک سالن مد (Catwalk) کوتاه و خصوصی را تجربه کنند.

رنگ بژ محیط، به عنوان یکی از رنگ‌های لوکس ایرانی، برای جداسازی فضاها و پیش‌برد ایده پروژه انتخاب شد. نورپردازی پروژه نیز به عنوان یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در حصول حداکثر بازدهی فضای آرایشگاهی، با توجه به استانداردهای لازم طراحی شده است. همچنین انتخاب گیاه سانسووریا و سیستم آبیاری هوشمند به منظور تصفیه طبیعی هوای محیط، تلطیف فضا را به همراه دارد.

معماری معاصر ایران، خدماتی

______________________________

نام پروژه: سالن زیبایی شکرنیا
عملکرد: خدماتی
معماران اصلی: کسری شفیعی زاده، محمد یوسف صالحی،حسین زین آغاجی، آیدین وسکاه
کارفرما: مهسا شکرنیا
آدرس پروژه: تهران، سعادت آباد، ساختمان سرو
مساحت/زیربنا: 88 متر مربع
اجرای پروژه: محمد یوسف صالحی
تاریخ طراحی: 2016
عکاسی پروژه: هامون مقدم
مشاور گرافیک: آیدا افصحی، نگار نبوی طباطبایی
بودجه‌ی کل: 1/070/000/000 Rials
جوایز:
1)Italy A’Design Award Silver Winner For Shokrniya Beauty Salon 2017-2018

این پروژه اثری است از استودیو معماری چهار
برای مشاهده‌ی مشخصات و دیگر آثار استودیو معماری چهار در دانشنامه کلیک کنید.

مشاهده!