دفتر مرکزی شرکت آریا کابل
معماری و متن از رِنا دیزاین (رضا نجفیان)

مشخصات پروژه:
کارفرما: کامران حمیدی، حسن رحیمی
محل اجرا: ایران، تهران
سطح زیربنا: 145 متر مربع
طراحی و اجرا: رِنا دیزاین ( رضا نجفیان )
همکاران طراحی: مینا مهرداد، ساحل نبی پور، محمد حسین حمزه لویی، مینا نظم جو، مریم نجفیان
سرپرست کارگاه: احسان فیض رفعتیان
مجری کارهای MDF: شرکت فرم
عکس: رضا نجفیان
مدت اجرا: 45 روز
اتمام اجرا: آبان ماه 1392
وب سایت: www.renadesign.com

طراحی دفتر مرکزی شرکت آریا کابل، منطبق بر خواسته‌های اصلی کارفرما مبنی بر سادگی، سرعت طراحی و اجرای بالا هزینه‌‌ی تمام شده‌ی کم و جلوه‌ی بصری مدرن انجام گردیده است.
به‌دلیل قرارگیری ورودی در ابتدای یک پلان کشیده، سازماندهی فضایی و سلسله مراتب دسترسی و عملکردها به‌شکل خطی در طول پروژه انجام شده است.
فضای پذیرش، انتظار و بخش فروش، به‌صورت جزیره‌ای در فضای بازِ دفتر به چشم می‌آیند. پیوستگی جداره‌ها، کمدها کف و سایر عناصر در طول پروژه به یکپارچه بودن یک فضای بازِ واحد و منسجم، کمک شایانی کرده است. کمدهای سرتاسری جداره‌ها، نه تنها فضای زیادی را برای قرار دادن اشیاء و مدارک اداری تأمین نموده‌اند، بلکه به‌عنوان پوششی برای عناصر ساختاری مزاحم از نظر بصری، همچون ستون‌ها، جرزها و داکت‌های تأسیساتی موجود، عمل می‌نمایند.
تضاد سفید و سیاه، تضاد فرصت‌ها و تهدیدهای تولید است که به شکلی سمبلیک در طراحی دفتر مرکزی شرکت آریا کابل تلفیق شده و با تفوق سفیدی، حس موفقیت را به کارکنان، مدیران و حتا مشتریان شرکت القاء می‌کند. جهت تلطیف روح و حس فضا، لکه‌های سبز رنگی که بدون هر‌گونه تمرکزِ بیهوده و اغراق‌آمیزی در فضا پخش شده‌اند، میل به رویش و رشد دائمی را نشان می‌دهند.
حتا گیاهان بکارگرفته شده در جای جای فضا، با این لکه‌های سبز همراه شده و حس زنده بودن تولیدی را که در فاصله‌ای بسیار دورتر جاریست، القاء می‌کنند.
استفاده از سطوح وسیع نورانی با دمای رنگِ نور طبیعی روز به احساس خوشایند کار و حضور در محیطی آرام و دلچسب می‌افزاید.
ساکنین و مراجعین این دفتر، از همان لحظه‌ی نخست ورود، پیام طراح را که «امنیت در تغییر است» درخواهند یافت.